Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.7. 2009

Dnes jsem omítnul přesně to samé co včera, ale na opačných stranách, takže opět padlo 9 pytlů omítkoviny. Zatímco jsem se takto bavil, odpoledne přišla na inspekci moje sestra. Udělala pár fotek a zase šla domů. Pak přišel otec. K omítání se tady může dostat jen jeden, takže s tím mi pomoci nemohl. Proto jsem ho poslal osadit plechové žaluzie na otvory nasávání ventilace. Nevěřili byste, jak dva celkem malé kousky plechu dokáží pozvednout vzhled pozorovatelny. Však se podívejte do fotogalerie. Pak ještě otec dokončil opravu výdechu ventilace, vyříznul příslušný otvor v připevněném térovém papíru a už se slunce opět ocitnulo nad dluhonickým hřbitovem a začalo zapadat. Museli jsme domů.

Jenže navečer se začalo mračit, proto jsem ještě vyslal otce, aby igelitem a plachtami zakryl omítnuté části, jinak by mohl déšť vše zničit.

Pokud se pozorně podíváte na fotogalerii, mohou vám ventilační žaluzie přijít známé. A také že ano, neboť jde o kryty ventilace špajzek v panelácích. Při zateplování paneláků se tyto plechy vyhazují a já jsem dva ukořistil. Následovala konzultace s panem Válečkem, který potvrdil, že ventilace byla velice podobnými mřížkami kryta. Proto jsem si je zde dovolil osadit. Po více než 25 letech je ventilace opět zakrytá jako v době vzniku pozorovatelny.

 

Náhledy fotografií ze složky 22.7. 2009