Jdi na obsah Jdi na menu
 


11.8. 2010

Bylo hezké ráno a s otcem jsme se ubírali k pozorovatelně. Když jsme přišli k objektu všiml jsem si, že na mě kouká hromada dřeva, naskládaná vedle záchoda. Byla to poštolka, či přesněji poštolák. Měl zlomené křídlo a poraněný zobák. Nechtěl jsem ho nechal zdechnout hlady. Zavolal jsem na městskou policii a poprosil jsem o číslo na ornitologickou stanici. Dostal jsem ho a nyní jsem zavolal tam. Oznámil jsem situaci a zanedlouho k bunkru přijela záchrana. Paní poštolku prohlédla, zapózovala pro fotku a odvezla poraněné mládě.

My jsme se mohli dát do práce a nanesli jsme druhou vrstvu zelené barvy. Vzadu u dluhonického hřbitova se dal do práce kombajn. Ve skrytu duše jsem doufal, že než přijede sklízet k pozorovatelně, bude barva suchá.

Poobědvali jsme doma a následně jsme spolu s otcovým známým vyrazili v dodávce do Grygova pro pletivo. Bylo již několik dní obědnané a vše bylo tedy vzorně připravené. Děkoval jsem za dotaci od města, neboť jen ostnatého drátu bylo 400 metrů a pletiva bezmála 60 metrů a řada dalších položek. (Samozřejmě jsem neopomněl dát paní majitelce vizitku, aby se přijela podívat na natažený plot).

Přijeli jsme k bunkru a složili pletivo do horního patra. Plechová podlaha trochu zasténala ale myslím že to vydrží.

 

Náhledy fotografií ze složky 11.8. 2010