Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křest knihy

Po všech útrapách při průzkumu, psaní knihy, rýsování výkresů a problémy s vydáním, přišla na řadu závěrečná ceremonie. Křest.

Rozhodl jsem se uspořád křest v mém rodném Přerově. Ostatně čtyři pozorovatelny okolo města jsou dostatčným argumentem pro tuto volbu.

Místem křtu se stalo knihkupectví Mezi světy na ulici Palackého, v sousedství České spořitelny. Jako den "D", respektive den "K" (křest) byl stanoven 23. leden 2016 od 13:00 hod.
Venku začal pozvolna padat sníh a já jsem skládal přístroje a vybavení na stůl. V knihkupectví to krásně vonělo novými knížkami a já jsem se chystal k proslovu.
Začali chodit první hosté. Mimo rodiny přišla též řada přátel a bunkrologů. Nejvíce mě překvapila účast diskutérů z webu fortifikace.net.
Křest zahájil pan nakladatel, Ing. Petr Kos z nakladatelství Brigadýr. Nebýt jeho horlivému přístupu, asi by kniha nevyšla, nebo by vypadala jinak.
Po jeho krátkém proslovu jsem se chopil slova já. Krátce jsem zmínil historii Civilní obrany, popsal přístroje položené na stole a několik slov jsem věnoval také vlastnímu psaní knihy. Teda mluvil jsem hlavně o zážitcích z průzkumů a že jich bylo!
Konečně jsme mohli přistoupit k vlastnímu křtu. Prostě jsme chtěli něčím polít knihu. Dopředu jsem se na toto připravil. Od kamarádů a známých jsem sháněl slivovici. Podařilo se mi vytvořit koktejl z několika měst, kde právě stojí pozorovatelny (Jihlava, Česká Třebová, Olomouc, Přerov a Vsetín).
Vlastního křtu se ujala osoba nanejvýše povolaná.
Mezi přítomnými jsem zahlédl pana Zapletala, který byl přes dvacet let u Civilní obrany na okrese Přerov. Rád se ujal této milé povinnosti a uzavřel tak téměř desetiletou práci na knize.

 

Náhledy fotografií ze složky Křest knihy